Продавець UPgrade-запчастини для мобільних телефонів та планшетів розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
4055 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (28.04).

+380 (97) 619-57-30
+380 (95) 518-36-14
+380 (93) 430-65-92
UPgrade - оптово-розничный интернет магазин к запчастям для мобильных телефонов и планшетов

Як почати ремонтувати телефони?

Як почати ремонтувати телефони?

У більшості випадків поломки стільникових телефонів досить легко усуваються і зводяться до заміни дисплея, динаміка, всіляких шлейфів і елементів корпусу. У переважній числі випадків не потрібна складна пайка яких-небудь елементів. Процес ремонту обмежується заміною дисплея або шлейфу, який з'єднується з друкованою платою стільникового телефону за допомогою роз'єму. Також досить часто потрібна чистка друкованої плати стільникового телефону від корозії і окислів. При цьому трудомістка пайка мікросхем і інших елементів не потрібно.

Але є поломки, при яких необхідна заміна будь-якої мікросхеми або потрібна пайка якого-небудь елементу на друкованій платі стільникового телефону (утримувач SIM-картки, коннектор акумуляторної батареї, роз'єм живлення тощо).

Для успішного ремонту стільникових телефонів природно необхідний спеціальний інструмент. Крім того, також потрібні витратні матеріали, які повинні бути під рукою в процесі ремонту.

При обладнанні робочого місця по сервісному ремонту стільникових телефонів знадобитися кілька приладів. Перерахуємо їх. Прилади, потрібні при програмному ремонт стільникових телефонів розглядати не будемо.

 

Паяльна станція.

Для професійного ремонту стільникових телефонів, звичайно, потрібно обзавестися паяльною станцією. Всі радіоелементи на платі стільникового телефону монтуються поверхневим монтажем, а радіоелементи мають надзвичайно малі габарити. При пайку таких крихітних (SMD) елементів слід контролювати температуру пайки і намагатися не перегрівати електронні компоненти. Температура пайки електронних компонентів не повинна перевищувати 2400-2600С. При перевищенні критичної температури висока ймовірність псування електронного компонента.

Паяльна станція володіє всіма необхідними функціями для роботи з малогабаритними деталями. Це і регулювання температури жала паяльника в межах 2000 – 4800C, цифрова індикація температури жала, можливість використання різноманітних типів тиснув для будь-яких робіт. Також варто відзначити, що звичайний електричний паяльник гальванічно не розв'язана з електромережею, що збільшує ймовірність пошкодження чутливих електронних елементів на платі мобільного телефону. Тому звичайний електричний паяльник не придатний для ремонту стільникових телефонів.

 

Термовоздушная паяльна станція.

Існує два підходи до пайку елементів поверхневого монтажу (SMD, BGA). Перший – це пайка струменем гарячого повітря і другий – пайка інфрачервоним випромінюванням. Незважаючи на те, що пайка інфрачервоним (ІЧ) випромінюванням володіє масою переваг перед пайкою гарячим повітрям у широкому продажі більш доступні саметермовоздушние паяльні станції. Напевно, це пов'язано з тим, що вони мають більш просту конструкцію і у кілька разів дешевше інфрачервоних паяльних станцій. Також потрібно відзначити той факт, що інфрачервоні паяльні станції більше підходять для ремонту материнських плат ноутбуків і комп'ютерів, що мають великі розміри.

У материнських платах комп'ютерів і ноутбуків використовуються мікросхеми, які володіють великими лінійними розмірами, ніж мікросхеми на платі стільникових телефонів і при демонтажі потрібен рівномірний і більший за площею прогрів мікросхем. Інфрачервоні паяльні станції якраз і володіють такими якостями як рівномірний прогрів.

На відміну від інфрачервоних паяльних станцій термовоздушние паяльні станції менш рівномірно прогрівають паяемый елемент. Крім цього, при роботі термовоздушной паяльною станцією необхідно стежити за швидкістю потоку гарячого повітря. Якщо встановити надто велику швидкість потоку повітря, то при пайку легко "здути" сусідні елементи і нагрівання елемента буде нерівномірним із-за наявності завихрень гарячого повітря. Якщо ж зменшувати швидкість потоку повітря, то нагрів паяемой деталі буде проходити повільніше через те, що нерухоме повітря є теплоізолятором.

Незважаючи на негативні якості пайки гарячим повітрям, при ремонті стільникових телефонів активно застосовуються термовоздушние паяльні станції. Малі розміри друкованих плат стільникових телефонів і електронних компонентів на них дозволяють досить якісно проводити монтаж та демонтаж мікросхем і малогабаритних елементів. Звичайно, в процесі ремонту варто правильно задавати швидкість подачі гарячого повітря через сопло фена і температуру нагрівання повітря.

 

,

Станція нижнього підігріву плат.

Навіщо потрібен прилад для нижнього підігріву плат? Як не дивно, але при ремонті портативної електроніки – ноутбуків, мобільних телефонів, КПК – прилад дуже потрібний. Справа ось в чому.

При необхідності демонтувати яку-небудь деталь з друкованої плати пристрою необхідно нагріти елемент до температури оплавлення припою. Так як в портативній електроніці дуже широко застосовуються елементи SMT і мікросхеми BGA, то при пайку гарячим повітрям доводиться прогрівати спочатку корпус мікросхеми, а вже потім і самі контакти. Природно, відбувається теплопередача від нагрівається мікросхеми до друкованої плати. Це призводить до того, що доводиться довго нагрівати паяемый елемент, що може привести до його перегріву.

Крім перегріву електронних компонентів є ще ймовірність псування друкованої плати. При нерівномірному нагріванні її починає коробити, відбувається деформація, розшарування. Якщо різко нагріти друковану плату до температури понад 2800С, то вона вздуется. В подальшому усунути таку деформацію друкованої плати не вийти. Для плавного і рівномірного прогріву друкованої плати і використовується станція нижнього підігріву.

При заміні таких елементів, як, наприклад, фіксатор SIM-карти нижній підігрів плати дуже зручний. Перед выпаиванием несправного фіксатора прогрівають друковану плату за допомогою станції нижнього підігріву плат до температури 1200 – 1400С. При цьому припій в місці пайки контактів прогрівається і для остаточного його оплавлення потрібно короткочасна пайка гарячим повітрям за допомогою термофену. Якщо випоювати фіксатор тільки з допомогою термовоздушной паяльної станції, то тривалий вплив гарячим повітрям деформує пластмасова основа фіксатора SIM-карти. Зрозуміло, що при заміні джойстиків станція нижнього підігріву також полегшить роботу і дозволить виконати її якісно.

 

Блок живлення.

При відновленні роботи стільникових телефонів неодмінно знадобитися блок живлення. З його допомогою можна зарядити розряджену акумуляторну батарею мобільного телефону або ж живити ремонтований апарат. У деяких випадках при ремонті є необхідність контролювати споживаний стільниковим телефоном струм. Тому бажано щоб в блоці живлення був присутній вбудований амперметр. Перевагу варто віддавати приладів зі стрілочним амперметром, так як амперметри з цифровою індикацією більш інертні.

Для зручності можна використати і звичайну справну акумуляторну батарею від будь-якого стільникового телефону. До її висновків (їх три) підпоюють провідники із затискачами типу "крокодил". Таку універсальну акумуляторну батарею можна використовувати при ремонті будь-якого стільникового телефону. Головне вміти правильно підключати затискачі до коннектора живлення ремонтованого стільникового телефону і час від часу заряджати таку універсальну акумуляторну батарею.

У багатьох випадках універсальної батареї живлення вистачає для того, щоб провести діагностику несправності стільникового телефону і перевірити його справність. При цьому стаціонарний блок живлення може взагалі не знадобитися.

 

Ультразвукова ванна (УЗВ).

Не секрет, що однією з поширених причин несправностей мобільних телефонів є вплив води. Оскільки стільниковий телефон постійно включений і має автономне електроживлення, то навіть при короткочасному попаданні у воду на металевих поверхнях і контактах друкованої плати з'являються сліди електрохімічної корозії. Складність відновлення роботи телефонів - "утоплеників" полягає в тому, що друкована плата мобільника багатошарова, а безліч мікросхем монтується на плату методом BGA, що ускладнює очищення контактів, розташованих під корпус мікросхеми. Ручна чистка друкованої плати спеціальними спреями-очисниками або спиртом не завжди приводить до успіху і стільниковий телефон не завжди відновлює свою працездатність.

Для більш глибокого очищення від корозії і відновлення плат телефонів -"утоплеників" використовуються ультразвукові ванни (УЗВ). У ультразвукову ванну заливається чистячий засіб. Під дією ультразвукових хвиль у рідині виникають мікропухирців, які схлопываясь і хаотично рухаючись, ефективно очищають всі елементи, пошкоджені корозією. Ультразвук прискорює хімічні і фізичні процеси, а застосування спеціальної рідини для відмивання сприяє якісній очистці. За допомогою ультразвукової ванни можна відновити роботу, здавалося б, безнадійного стільникового телефону.

 

Мультиметр.

Мультиметр в майстерні – це вже класика. Будь-який майстер, який займається ремонтом електроніки, завжди має в своїй майстерні багатофункціональний тестер, за допомогою якого можна вимірювати напругу, струм, опір, провести "прозвонку" контактів. А якщо в складі мультиметра є ще і термопара, то їм можна заміряти температуру друкованої плати або електронного компонента при проведенні ремонтних робіт.

Це лише орієнтовний відповідь на питання, яке обладнання необхідно мати в майстерні для ремонту стільникових телефонів. Багато хто з перерахованих приладів потрібні не відразу, а в міру професійного зростання і розвитку своєї справи. Також варто відзначити, що тут не розглянуті прилади, необхідні при програмному ремонті.

Не варто забувати, що в процесі апаратного ремонту необхідні витратні матеріали: флюс, паяльна паста, очисник та ін.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner